Gyulai SZC Harruckern János Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

11/C Makón

2021.10.11.

A tegnapi napon iskolánk diákjai, a 11/C, osztályfőnökükkel Dowidatné Kardos Sárával és Tóth Sándor oktatóval, tanulmányi kiránduláson vettek részt. Makó volt az úticél, ahol mind a pék-cukrász, mind az asztalos tanulók a szakmájukhoz kapcsolódóan érdekes látnivalókat csodálhattak meg. Az első állomás a makói malom volt, ahol megismerkedhettek a megfelelő tárolás, feldolgozás és szállítás szabályaival. Itt a hatalmas silókba is betekintést engedtek a „leendő szakmabelieknek”. Az asztalosoknak egy ilyen malom szintén kiváló szakmai tapasztalat, hiszen a lenyűgöző famunka még inkább emeli a szakma fényét. Egy rövid kis ebéd után, pedig a makói József Attila Városi Könyvtár híres faszerkezetetét tanulmányozták. A Makovecz Imre által készített rétegragasztott íves tetőszerkezet csodálatraméltósága lenyűgözte a diákokat. Mind emellett a könyvtár jóvoltából még egy szabaduló szobás kihívás is várt rájuk, ahol a 1948/49-es szabadságharc makói vonatkozásaira derült fény. A szabadságharc makói hőse Bombiák János, aki 1849. július 14-én halt hősi halát, példaképként mutatkozott be a diákoknak. A haza szeretet és kitartás mintaképe ő, aki által felelevenítődtek, az október 6.-i hősök is. Az utazás remek hangulatban nagyon sok tapasztalattal és tudással gazdagította a tanulóinkat. Ezúton is köszönjük az iskola vezetésének, hogy diákok számára lehetővé tették ezt a csodás napot.

Gyulai SZC Harruckern János Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

www.harruckern.hu